Jakie usługi świadczą firmy SEO?

Internet umożliwił nowe formy prowadzenia działalności i otworzył zupełnie nowy rynek, powstały zupełnie nowe branże, m.in. handel elektroniczny. E-commerce jest konkurencyjną branżą, w której należy podejmować aktywne działania promocyjne, aby przetrwać. Dlatego należy zwrócić uwagę na marketing internetowy i skorzystać z jego możliwości. Zwiększenie widoczności w sieci to domena agencji SEO. Czym właściwie są takie firmy? Jakie usługi świadczą? Czym kierować się przy wyborze agencji zajmującej się SEM?

Co to jest agencja SEO?

Firmy zajmujące się marketingiem internetowym, czyli SEM (Search Engine Marketing) to większe bądź mniejsze przedsiębiorstwa świadczące usługi reklamowe. Celem działań podejmowanych przez agencje SEO jest zwiększenie widoczności firmy w wyszukiwarce. W zależności od wybranego sposobu promocji w sieci, różne funkcjonują sposoby rozliczeń, efekty także są odmienne, a także czas osiągnięcia spodziewanych celów może się znacznie różnić. Nie wszyscy mają zaufanie do agencji SEO, ponieważ świadcząc niematerialną i nieuchwytną usługę, ciężko jest ocenić, czy agencja SEO naprawdę stara się i podejmuje skuteczne działania, a za brak efektów jest odpowiedzialna wyszukiwarka Google, czy faktycznie pracownicy SEO zbijają bąki, a brak efektów zrzucają na zmianę algorytmów. Jednak większość funkcjonujących firm SEO zajmuje się pozycjonowaniem na poważnie i podejmuje rzeczywiste działania mające na celu poprawę pozycji w wyszukiwarce oraz wzrost konwersji.

Usługi SEO – wybierz to, co ci odpowiada

Agencja SEO świadczy wachlarz usług, z których nie wszystkie z pewnością cię zainteresują. Jednak jeśli połączysz kilka działań promocyjnych, z pewnością osiągniesz zdecydowanie lepsze efekty i zwiększysz widoczność swojej domeny w sieci. Poznaj więc kilka podstawowych usług, jakie może zrealizować dla ciebie firma zajmująca się marketingiem internetowym.taxes-740202_640

Pozycjonowanie – podstawowa usługa agencji SEO

Agencje SEO przede wszystkim zajmują się pozycjonowaniem. Usługa ta polega na podejmowaniu działań mających na celu uzyskanie wysokiej i stabilnej pozycji w wynikach wyszukiwania. Top10 staje się wymarzonym miejscem w rankingu Google, ale niestety nie w każdej branży i nie w przypadku każdej firmy jest to możliwe. Skutkiem pozycjonowania jest zwiększenie ruchu w witrynie oraz wzrost konwersji. A to już przekłada się na wymierne korzyści w postaci przychodów ze sprzedaży. Na pozycjonowanie składa się optymalizacja witryny.

Kampanie linków sponsorowanych

Inną usługą, która świadczona jest przez firmę SEO, jest prowadzenie kampanii linków sponsorowanych najczęściej w wyszukiwarce Google za pomocą panelu AdWords. Reklamy w wyszukiwarce dają natychmiastowy efekt – domena wyświetla się na określone słowa kluczowe na samej górze wyszukiwarki. Tutaj z klientem nie pracuje już specjalista SEO, tylko specjalista AdWords lub specjalista ds. marketingu internetowego, znający się na prowadzeniu kampanii linków sponsorowanych. Dlaczego warto zdecydować się na tą usługę? Po pierwsze, od razu wskoczymy do TOP10, a po drugie nie płacimy za wszystkie wyświetlenia – opłata za linki naliczona zostaje jedynie w momencie, kiedy użytkownik kliknie w link sponsorowany.

Buzz marketing, czyli marketing szeptany

Inną usługą, którą oferuje dobra firma SEO, jest buzz marketing. Polega on na tworzeniu kampanii z zakresu marketingu szeptanego, czyli polecaniu produktów, marki bądź firmy na forach internetowych. Specjaliści SEO od marketingu szeptanego w nienachalny sposób opisują produkty firmy, wskazując na ich wady i zalety, a czasami, aby uwiarygodnić opinię, podają także negatywne strony stosowania danego produktu. Jest to o tyle skuteczna forma promocji, że można trafić do osób, które faktycznie poszukują produktów lub firm specjalizujących się w danej dziedzinie. Buzz marketing zaliczany jest do działalności w zakresie ePR, czyli kształtowania reputacji przedsiębiorstwa w sieci. Jako samodzielna usługa nie przyniesie za dużych efektów, ale w połączeniu z linkami sponsorowanymi lub pozycjonowaniem może przynieść oczekiwane efekty w postaci wysokiego współczynnika konwersji.twitter-793050_640

Analityka internetowa

Strona internetowa może stanowić źródło wiedzy o klientach, ich zachowaniach, preferencjach, nawykach. Dane zbierane przez narzędzia analityczne dobrze jest co jakiś czas lub nawet na bieżąco analizować, aby w ten sposób dowiedzieć się nieco więcej o użytkownikach i dostosować swój serwis pod ich wymagania. W tym celu można wykupić usługę analityki internetowej, świadczonej także przez agencję SEO i realizowaną przez specjalistę SEO. Wnioski, które otrzymamy w rozbudowanym raporcie, pomogą jeszcze lepiej zrozumieć konsumentów i przygotować ofertę pod ich oczekiwania, potrzeby. Do samego zbierania danych nie potrzeba specjalistycznych i wyrafinowanych narzędzi – wszystko otrzymamy za darmo od Google. Niestety, sama analiza danych może być już nieco bardziej skomplikowana, dlatego najlepiej po pomoc udać się do agencji SEO.

5 komentarzy to “Jakie usługi świadczą firmy SEO?

 • Kasia
  2 lata ago

  Korzystam z analityki webowej – dzięki niej wiem, co się dzieje na mojej stronie i jak na zmiany reagują użytkownicy.

 • Maria
  2 lata ago

  Wiem z autopsji, że doświadczona firma może zdziałać cuda na stronie. Trzeba tylko zrobić krótki research przed wyborem tej właściwej.

 • Arkadiusz
  2 lata ago

  Na pewno warto zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszej firmy pozycjonującej strony – czy ma elastyczne warunki współpracy, na jej doświadczenie i czym się specjalizuje no i oczywiście warto zerknąć na opinie starych klientów.

 • Ryszard S.
  2 lata ago

  Dla mnie to bezdyskusyjne, żeby powierzyć stronę sprawdzonej firmie. Zajmuję się dużym biznesem i nie wyobrażam sobie, żeby samemu wypozycjonować stronę czy też włączyć reklamy i to wszystko monitorować.

 • Marek
  2 lata ago

  Ryszard mam podobną sytuację – nie wyobrażam sobie, żeby siedzieć i sprawdzać co się dzieje na stronie. Zajmuję się w tym czasie biznesem. Wiem, że są ludzie którzy się na tym znają i wolę te wszystkie zadania oddać w dobre ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*