Najlepsze polskie firmy SEO cz. 1 (cykl WFP)

W Polsce działa kilkaset firm zajmujących się – mniej lub bardziej profesjonalnie – pozycjonowaniem stron WWW. Przedstawienie wszystkich nie byłoby możliwe. Dlatego analizując rynek przeglądaliśmy te oferty, które znajdują się w pierwszej 50. wyników Google pod wyrażeniami powiązanymi z SEO. Wykluczyliśmy firmy, które nie podawały pełnych danych kontaktowych, utajniały swoje portfolio albo pomijały w serwisach inne kluczowe elementy. Nie uwzględnialiśmy także tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Wybraliśmy w ten sposób około dwudziestu rynkowych graczy – największych i najbardziej znanych.Wszyscy otrzymali maile z pytaniami dotyczącymi ich ofert oraz tydzień na odpowiedź. Około połowy firm odpisało w terminie. Niestety, nie wszystkie były wystarczająco otwarte, wobec niektórych pojawiły się wątpliwości w późniejszym czasie. Ostatecznie przez wszystkie szczeble selekcji przeszło siedem podmiotów – ich profile prezentujemy w kolejności alfabetycznej w tym oraz w kolejnych artykułach.

macbook-925480_640

Art4Web

http://www.pierwszemiejsce.pl
Firma powstała w 1999 roku, branżą SEO zajmuje się od 2002 r. Założycielem i właścicielem jest Bartosz Kordyński. W 2007 roku Art4Web zrealizował około 200 zleceń w zakresie pozycjonowania. Obecnie zatrudnia trzech specjalistów. Najważniejsi klienci to: Netmedia, Money.pl i Oponeo.pl.

Za swój największy sukces firma uważa wypromowanie serwisu Mutinydesign.co.uk na 1. lokatę na Wyspach Brytyjskich pod słowem „web design”. Pierwszemiejsce.pl znajduje się na szczycie wyników Google pod hasłem „pozycjonowanie”. Firma rozlicza się z klientami w systemie abonenckim, ale opłata wnoszona jest tylko pod warunkiem osiągnięcia i utrzymania wysokich lokat. Minimalny czas trwania umowy to 6 miesięcy.

Artefaktmacbook-925387_640

http://www.artefakt.pl
Istnieje od 2005 roku. Powstał wskutek wyodrębnienia się działu internetowego funkcjonującej od 1997 r. firmy DASH. Założycielem i właścicielem jest Marcin Deręgowski, który w latach 90. pracował w firmie Infonet (pierwszy komercyjny dostawca sieci na Dolnym Śląsku). Prezesem zarządu jest Błażej Miernikiewicz. Artefakt pozycjonuje obecnie około 200 witryn. W 2007 roku pozyskał 70 nowych. Zatrudnia sześciu specjalistów SEO.

Przykładowi klienci to: DobreDomy.pl, Polonia Transport oraz katalog e-sklepów Pinia. pl. Firma rozlicza się z klientami zarówno w formie ryczałtowej, jak i prowizyjnej (inna stawka za każde miejsce). Umowy zawierane są na czas nieokreślony z 2-miesięcznym terminem wypowiedzenia (ryczałt) lub na minimum 1 rok (prowizja).

3 komentarze to “Najlepsze polskie firmy SEO cz. 1 (cykl WFP)

 • SEO-zwierz
  3 lata ago

  Art4Web nie znam, ale z Artefaktem współpracowałem. Byłem zadowolony z efektów, ale z umowy zrezygnowałem, bo konwersja tak poszybowała w górę, że to przerosło moje oczekiwania. Teraz od czasu do czasu podejmuję jakieś działania SEO i taka praktyka mi najlepiej odpowiada.

 • Ilona
  3 lata ago

  Ja powiem wam tak: zawsze patrzę, jaka firma wychodzi w TOP10 i na tej podstawie podejmuję współpracę.

 • Tomulik
  3 lata ago

  Hm, a na jakiej podstawie podpisujecie umowę? Kierujecie się takimi rankingami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*