Linkowanie – na czym ono polega?

Właśnie dopiąłeś swego i zakładasz własną stronę w internecie. To było Twoje marzenie, które wreszcie się spełniło. Teraz musisz uczynić wszystko, żeby łatwo było Cię znaleźć i strona stała się jak najbardziej popularna. Budowanie wysokiej pozycji własnej witryny w wyszukiwarce internetowej nie jest jednak prostym zadaniem i wymaga nie tylko wysiłku, ale tez niejednokrotnie i poświęcenia czasu. Trzeba posiadać dużą wiedzę, aby sprostać tak dużemu i poważnemu zadaniu. Konkurencja w świecie internetowym jest jednak tak ogromna, że bez odpowiednich zabiegów nie będziemy w stanie osiągnąć zadowalającego nas efektu. W tym miejscu nasuwa się wiec pytanie, od czego zacząć, by wszystko miało możliwość dobrze się rozwinąć i przynieść satysfakcję?

Linkowanie – na czym to polega?

Na początek warto jasno określić, co to takiego jest linkowanie?  Fachowo mówiąc, wspomniane linkowanie to przede wszystkim budowanie wysokiej pozycji własnej witryny w internecie. Tak, by wiedziało o niej jak największe grono, a co za tym idzie, aby stała się ona jak najbardziej popularna. Jest  to dokładnie tak samo ważne jak optymalizacja strony. Jak więc sama nazwa wskazuje linkowanie nie jest niczym innym tylko zdobywaniem w sieci linków, które poprowadzą jak największa liczbę użytkowników internetu do naszej strony. Chociaż z pozoru może to wydawać się prostą sprawą, w praktyce może przysporzyć wielu kłopotów. To proces naprawdę długi i aby osiągnąć zamierzony efekt, trzeba naprawdę sporo się natrudzić i wiedzieć, od czego go rozpocząć..

Wprowadź strategię link building

laptop-340721_960_720Na pewno wiesz doskonale, co to takiego jest strategia link building i właśnie czas ją pomalutku wprowadzać w życie. Zdajesz sobie sprawę, że jest to dość długi proces, w którym musisz jakoś zmotywować innych użytkowników do cytowania Twojej strony na innych stronach czy portalach. Warto wziąć pod uwagę tych, którzy są powiązani tematycznie z Twoim serwisem. To bowiem zdecydowanie ułatwia sprawę. Masz dwa różne sposoby linkowania. Najrozsądniej jest rozpocząć  od najmocniejszych źródeł, a dopiero później przejść do tych najsłabszych. To główna zasada jeśli w grę wchodzi  strategia link building. Dlaczego od tych najmocniejszych? To proste. Warto na początek dać swojej stronie coś zaufanego na przykład linki z portali mających dużo zaufania w Google. dopiero później przejść do linków zapleczowych, a na końcu w ostateczności do stron prywatnych, które w Google są najmniej zaufanymi.

Boisz się że nie podołasz?

Strategia link-building troszkę Cię przerasta? Obawiasz się, że przeceniłeś swoje możliwości i nie poradzisz sobie z tym zadaniem? Nie poddawaj się, ale spróbuj dokładnie zrozumieć, na czym polega takie budowanie popularności strony, a nie będzie możliwości, by coś mogło pójść nie po Twojej myśli. Odgoń negatywne myśli i zacznij racjonalnie działać.Masz już przecież swoją wymarzoną stronę i bez sensu byłoby, abyś w tym właśnie momencie się poddał. Zmotywuj się do dalszego działania, przecież właśnie spełniasz swoje marzenia. Strategia link-building nie jest trudna, ale warto poznać jeszcze parę szczegółów.

Co to są  odnośniki?

Tutaj zasada jest prosta i nie powinna przysporzyć Ci kłopotów. Wyobraź sobie, że serwisy internetowe składają się powiedzmy z rozdziałów podobnie jak książka. Taki rozdział w serwisie nie jest niczym innym jak po prostu  podstroną, która jest osobnym plikiem zawierającym jakąś treść, która tematycznie różni się od innych. Reasumując i przechodząc już na język komputerowy na każdej stronie spotyka się odnośniki, czyli specjalnie wyróżniony króciutki tekst lub w niektórych przypadkach może być to nawet i obrazek. W sytuacji, kiedy klikniesz na niego, przeniesiesz się do innej strony.phone-793046_960_720

Jak powinny być zbudowane hiperłącza?

Takie hiperłącza znajdują się na każdej stronie internetowej i z pewnością sam to już zauważyłeś. Jest to oczywiście ułatwieniem dla użytkownika internetu, ponieważ nie musi on niepotrzebnie przeglądać całego serwisu tylko to, co go najbardziej interesuje, a to pozwala mu zaoszczędzić sporo czasu.  Ważne, abyś zapamiętał w tym momencie jedną bardzo ważną zasadę, że hiperłącza nie powinny zawierać zbyt wielu informacji, no chyba że strona do której mają odsyłać jest naprawdę krótka, ale w praktyce nie jest to wskazane. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki na pewno powinieneś sobie ze wszystkim śmiało poradzić i w dalszym ciągu realizować marzenia o własnej stronie.

Prowadzenie i spopularyzowanie własnej strony jest procesem nieraz długotrwałym, ale przy odpowiednich staraniach wszystko powinno pójść zgodnie z Twoimi zamierzeniami. Musisz pamiętać o linkowaniu, warto pomyśleć o fachowym pozycjonowaniu, ciekawej treści, a wszystko powinno pójść tak, jak sobie to wymarzyłeś i przynieść Ci wiele satysfakcji. Chociaż początkowo może Cię to wszystko przerażać, z czasem w świecie stron internetowych powinieneś poczuć się jak ryba w wodzie i wtedy już nie będzie problemu, z którym mógłbyś sobie nie poradzić.

5 komentarzy to “Linkowanie – na czym ono polega?

 • Dawid
  2 lata ago

  Teraz trzeba bardo uważać przy tworzeniu link buildingu, aby nie przesadzić z spamowaniem – pingwin nie odpuszcza!

 • Stanisław
  2 lata ago

  Jak wspomniał autor, to na pewno długotrwały proces, ale na pewno przynoszący bardzo dobre rezultaty. Samemu warto pogrzebać trochę na forach tematycznych albo w katalogach odnoszących się do podobnych treści i polecić jakoś sprytnie swoje usługi. Wiem, że to żmudne, ale naprawdę warto.

 • Marek
  2 lata ago

  Prowadzę sklep internetowy i nie mam czasu na grzebanie po forach, żeby gdzieś umieścić namiar na swoją stronę. Znalazłem firmę SEO która sprawdziła się i współpracuję z nimi od kilku miesięcy. Serio, polecam poszukać profesjonalistów.

 • Agnieszka
  2 lata ago

  Sama w ogóle nie podjęłabym się linkowania – nie bardzo się na tym znam, a wiem że można sobie narządzić szkód przez niewłaściwe linkowanie, to prawda?

 • Agnieszka – trochę w tym prawdy, bo np. przez linki pochodzące z nieodpowiednich źródeł czy farmy linków, możesz sobie narobić szkód. Dobrze o tym trochę poczytać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*