Jakie korzyści daje miejsce w TOP10?

Obok  świata rzeczywistego w parze z nim istnieje świat wirtualny. Ten drugi właśnie, choć małymi kroczkami wchodził w nasze życie, na chwilę obecną zyskał pozycję całkowicie równą światu realnemu.  Śmiało można powiedzieć, że bez niego po prostu nie funkcjonujemy. Zauważają to nie tylko indywidualne osoby, ale też i firmy. Jakie są tego skutki? Bardzo duże.

Powszechność zakupów

Zakupy dokonane w sklepach internetowych to codzienność. Każdego dnia ogromna liczba ludzi korzysta z wielu stron, a wyszukiwania użytkowników są naprawdę różne. Jedni poszukują sprzętu elektronicznego, inni odzieży, jeszcze inni  nawet suplementów diety. Nie trzeba jednak nikogo przekonywać, że ofert dostępnych w internecie jest naprawdę dużo i klient nie ma możliwości prześledzić wszystkich choćby po to, by porównać ceny. Na czym więc bazuje i opiera swoje decyzje o zakupie? To jasne, że bierze pod uwagę wyniki  i to jedynie te pierwsze propozycje. W tym właśnie miejscu zaczyna się walka o potencjalnego klienta.

Miejsce w rankingu

Firmy prześcigają się w propozycjach, dlatego trzeba konsumenta zachęcić do zakupów właśnie u nas. Sposobów na to jest wiele. Bardzo wielu użytkowników śledzi  rankingi, a te firmy które zajmują miejsce w TOP10 bardzo chętnie są wybierane. Dlaczego? To proste. Zajęcie miejsca w rankingu dziesięciu najlepszych to przede wszystkim gwarancja rzetelności firmy pod wieloma względami. To oczywiście procentuje w oczach przyszłych klientów. Bardzo wielu bowiem zanim dokona zakupu bierze pod uwagę nie tylko wyniki wyszukiwania, ale też to, czy firma zajmuje jakieś miejsce w rankingu najlepszych. Nie trzeba nawet dodawać, że zajęcie miejsca w nim to wiele korzyści zarówno dla samych firm jak i dla kupujących.seo-441400_960_720

Korzyści dla firmy

Firma, której udało się zdobyć miejsce w rankingu dziesięciu najlepszych to przecież dowód na to, że świadczy usługi na najwyższym światowym poziomie i w pełni profesjonalnie. Zawieranie z nią współpracy przebiega na stabilnych podstawach. Jest to zatem doskonały partner zarówno do podjęcia współpracy, jak i do poszukiwania jego produktów czy korzystania  właśnie z jego usług. Czyż zatem nie rozsądniej jest wybrać  takie sprawdzone firmy? Oczywiście, że tak, dlatego też wiele firm z ogromną przyjemnością bierze udział w takich rankingach. To doskonały sposób na to, by firma była nie tylko dobrze rozpoznawalna w sieci, ale też bardzo dobrze kojarzona. Prawda wygląda przecież tak, że znalezienie się w tej czołówce już czyni taką firmę liderem wśród konkurencji.

Pozycjonowanie

Oczywiście sam udział i zdobycie miejsca w takim rankingu nie będzie jedynym sposobem na zaistnienie w tym wirtualnym świecie i utrzymanie tak wysokiej pozycji. Każdy przecież doskonale zdaje sobie sprawę, że pozycjonowanie jest kolejnym zadaniem, które musimy wypełnić na tej drodze do sukcesu. W odpowiedni sposób wykonane zapewni nam stałe odwiedziny na naszej stronie. Jest to bardzo ważne, bo doświadczenie potwierdza jasno, że jeśli chodzi o  wybory użytkowników, to zdecydowana większość koncentruje się jedynie na tych pierwszych wynikach, nie biorąc pod uwagę tego, co znajduje się na dalszych stronach.

Promowanie w internecie

seo-1018442_640Aby trwale zaistnieć w sieci i zdobyć dobrą pozycję  musimy pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Ogromnego znaczenia nabierają rezultaty wyszukiwania przez klientów, na co fachowo mówi się  SERP. Obok dobrej pozycji w rankingu właśnie SERP jest kolejnym narzędziem rozwoju firmy i gwarancją uzyskania przez nią wysokiej pozycji. W biznesie internetowym trzeba podjąć tę walkę, która oczywiście wymaga nie tylko wiedzy, ale też i profesjonalnych narzędzi. Wspomniane wcześniej  pozycjonowanie i branża SEO nie może więc zostać w tej walce pominięta czy też zepchnięta na dalszy plan. Dzięki zajęciu miejsca w TOP10  dużo łatwiej nam będzie uzyskać taki efekt.

Duża widoczność w Google

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wyszukiwarka jest w stanie automatycznie uzupełniać  wpisy użytkowników opierając się na najpopularniejszych zapytaniach internautów. To rozwiązanie ma na celu nie tylko skrócenie czasu wpisywania, ale też może nam coś podsunąć. Zadbanie o to, by odpowiedzi Google na zapytania użytkowników naprowadzały na naszą  stronę leży więc w naszym interesie. Dzięki zajęciu miejsca w TOP10  jesteśmy w stanie osiągnąć ten efekt, że nazwa firmy  będzie w odpowiedzi Google znajdować się bardzo często. Dzięki temu oferta naszych usług czy towarów nie zostanie pominięta w propozycjach. Im częściej będziemy więc będziemy współpracować z dobrą agencją SEO zajmującą się pozycjonowaniem, tym lepsze uzyskamy wyniki w naszej działalności.

Konkurencja na rynku internetowym jest ogromna. To właścicielom musi zależeć, by pośród niej czymś się wyróżnić. Sposobów jest na to wiele. Zdobycie miejsca w rankingu najlepszych, nie oszczędzanie środków na odpowiednie pozycjonowanie, zadbanie, by nasza strona zachęcała do odwiedzin i zakupów. To nieliczne z przedstawionych sposobów, aby bardzo dobrze funkcjonować i odnosić sukcesy w tym wirtualnym świecie, w który wsiąknęliśmy na dobre.

6 komentarzy to “Jakie korzyści daje miejsce w TOP10?

 • Elwis
  2 lata ago

  Top10 to miazga – duża konwersja i ruch na stronie. Warto zabiegać, aby się tutaj znaleźć.

 • Staszek
  2 lata ago

  Na pewno warto zabiegać żeby znaleźć się w top 10, to bezdyskusyjne. Należy jednak też pamiętać że wiele wartościowych treści znajduje się na kolejnych stronach, które po prostu nie miały tak wielkiej siły przebicia!

 • Edyta
  2 lata ago

  Zdecydowanie największy ruch odbywa się z top10 – rzadko ktokolwiek szuka treści na kolejnych stronach!

 • Żaneta
  2 lata ago

  No ale druga strona wyników też przynosi korzyści, prawda?

 • Miłosz
  2 lata ago

  Żaneta jasne że tak – niektórzy wręcz unikają tych stron reklamowanych i idą na drugą stronę wyników, zalezy jakich treści poszukujesz.

 • antek
  2 lata ago

  Chyba każdy kto w ogóle zaczyna interesować się pozycjonowaniem czy też uświadamia sobie jak wiele ono wnosi, dąży do tego, żeby znaleźć się jak najwyżej! A już szczególnie w top 10.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*