Jakie działania reklamowe są najlepsze?

Każda poważna firma, która chce zaistnieć w świadomości klientów powinna korzystać z najlepszych metod dotarcia do nich. Co przez to rozumiemy? Przede wszystkim szereg działań w internecie, dzięki którym można znacząco poprawić swoją pozycję na rynku. Jakie to działania? Które są najlepsze? Dlaczego powinniśmy się nimi zainteresować?

Promocja w sieci to wiele różnych działań, wśród nich jednak na szczególną uwagę zasługuje reklama w wyszukiwarce. Dzięki niej każdy klient z łatwością nas znajdzie i będzie mógł skorzystać z naszych usług. Jeśli marzymy o tym, by mieć jakąś pozycję na rynku, by klienci mogli nas zawsze znaleźć, to bez wątpienia jest to obowiązkowe. Google AdWords jest systemem reklamowym, który został stworzony przez znaną firmę Google. Działa to tak, że w tej znanej wyszukiwarce wyświetlają się linki sponsorowane, dzięki nim nasza firma jest widoczna dla potencjalnych klientów.

To zdecydowanie zwiększa nasze szanse, że pozyskamy nowych klientów, którzy będą robili zakupy w naszym sklepie czy będą korzystali z usług, jakie oferujemy. Doskonale to widać na przykładzie, jak na w wyszukiwarce wpiszemy jakieś słowo, to wyświetli nam się kilka wyników wyszukiwania z różnych stron, ale i reklamy nad i pod wynikami, jakie w swojej treści zawierają najważniejszą frazę – tą którą klient wpisał, tę jakiej poszukuje. Przy każdej tego typu reklamie znajduje się żółty box z napisem “Reklama”. Takie coś więc oferuje pewność, że strony, które nie są specjalnie wysoko w wynikach wyszukiwania, mogą bardzo szybko znaleźć się na pierwszej stronie.

content-is-king-1132258_640

Reklama w AdWords to same zalety, reklama to umożliwia na lokalne, jak i globalne zareklamowanie każdej strony i usług firmy. Linki sponsorowane, które można wykupić, dopasowane są możliwości danej firmy, do możliwości finansowych i zasięgu. Oznacza to, że łatwo można dopasować kampanię, która będzie nie tak droga, jak może się niektórym wydawać. Na przykład nie musimy płacić za reklamę w całej Polsce, jak nasza firma działa tylko w małym mieście. To też sprawia, że nie musimy tracić środków i kierować reklamę tam, gdzie i tak nie przyniesie to efektów, w zamian lokujemy ją na małym obszarze i możemy liczyć na maksymalne zainteresowanie naszą ofertą. Takie reklamy trafiają dokładnie do odpowiedniej grupy docelowej, to sprawia więc, nasza reklama zostanie wyświetlona tam, gdzie powinna, nie będzie w tym żadnego przypadku. Możemy być więc pewni, że wydane na to środki szybko się zwrócą.

Co jednak jak nie AdWords, jakie są inne sposoby?

AdWords to jednak nie jedyny sposób, by zyskać znaczenie w internecie. Innym sposobem jest pozycjonowanie strony. To szereg czynności, które powodują, że nasza strona internetowa pnie się coraz wyżej w wyszukiwarce. To bardzo ważne z tego względu, że pierwsza strona w Google jest jak dobry adres w centrum miasta – każdy tam zagląda i robi zakupy. Reszta miejsc oddalonych od centrum, czyli kolejne strony w wyszukiwarce, to mniejsze szanse, że właśnie do nas klient zawita. Dlatego tak ważne, by zawsze nasza strona była jak najwyżej, bo wtedy klienci będą częściej do nas trafiać, a nasze obroty dzięki temu się zwiększą. Algorytm najważniejszej wyszukiwarki bez przerwy ulega zmianie, więc różne trzeba mieć metody pozycjonowania. Nie ma jednego sposobu, który zawsze się sprawdza, więc jak planujemy pozycjonować, to albo będziemy stale trzymać rękę na pulsie, albo lepiej zlecimy to profesjonalnej firmie, która zrobi to najlepiej, z zachowaniem szeregu najważniejszych zasad.
icon-set-1175045_640

Kiedyś trzeba było tylko dostarczyć wiele linków do strony, ich jakość zaś była wątpliwej jakości. Dawniej najważniejszym było to, żeby dodać witrynę do setek katalogów, a także do tak zwanych presell pages. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, a bezwartościowe linki to największe zło, które możemy wyrządzić nasze witrynie. Przez to w ogóle Google może zablokować naszą stronę. Dlatego też lepiej zadanie pozycjonowania zlecić profesjonalnej firmie, która  zgodzie z najnowszymi standardami poprawi pozycję naszej strony w internecie. Wykona szereg dodatkowych zadań jak optymalizacja strony, dzięki czemu zawartość witryny będzie bardziej zrozumiała przez tak zwane roboty sieciowe, a więc będzie lepiej reagowała – częściej się wyświetlała, gdy użytkownik wpisze interesujące z naszego punktu widzenia słowo kluczowe.

Optymalizacja strony jest bardzo ważna, bez niej nawet najlepsze działania promocyjne mogą nie przynieść zadowalających rezultatów. Zanim więc zaczniemy pozycjonować trzeba koniecznie o tym pamiętać. Dzisiaj już coraz częściej strony pozycjonują tylko fachowe firmy, skończyły się jednocześnie czasy, gdy zajmowano się tym metodą chałupniczą, na zasadzie “jakoś to będzie”. Jeśli więc chcemy uzyskać najlepsze efekty trzeba się do tego doskonale przygotować, opracować strategię, jak dojść do celu, który sobie obraliśmy. Pozycjonowanie bardzo w tym pomaga, tak samo zresztą jak wspomniana w pierwszej części artykułu reklama AdWords. Co ciekawe niektóre firmy stosują jeden, jak i drugi sposób, a to maksymalizuje skuteczność działań w internecie.

5 komentarzy to “Jakie działania reklamowe są najlepsze?

 • Ulka
  3 lata ago

  Optymalizacja robi dużą robotę – może podnieść pozycję w wynikach wyszukiwania o kilka oczek do góry.

 • Aleks
  3 lata ago

  To fakt jednak tylko dobra optymalizacja jest w stanie to zrobić. Złą optymalizacją możemy „popsuć” stronę!

 • Ania
  3 lata ago

  A co sądzicie tylko o reklamie w sieci reklamowej? AdWordsy, youtube itd?

 • Wincent
  3 lata ago

  Prawda Ulka, jednak tylko dobra optymalizacja ma rację bytu ! 🙂

 • Michał
  3 lata ago

  AdWordsy to dobra sprawa na trudne frazy, z którymi ciężko się przebić np. małe biuro podróży.
  Youtube dobra opcja bo dajemy klientom coś więcej niż produkt, a np. instrukcje, poradniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*